Rafinera Nedir

Kapınıza kadar gelen yemeklerle formda kalmanın ve kilo vermenin en kolay ve ekonomik yoludur. Rafinera sistemi 4 basit adımdan oluşur.

Programınızı Seçeriz

Web sitemiz veya müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile kilo vermek veya formunuzu korumak için almanız gereken kaloriyi belirleriz.

Yemeğinizi Hazırlarız

Öğünlerinizi diyetisyenler ve gıda mühendisleri eşliğinde, hiç bir katkı maddesi eklemeden günlük olarak hazırlarız.

Kapınıza Teslim Ederiz

Her sabah, dilediğiniz saat aralığında, istediğiniz adrese günlük tüketmeniz gereken öğünlerinizi teslim ederiz.

Hedefinize Ulaşırsınız

Size sadece, kapınıza kadar gelen yemekleri afiyetle yiyerek formunuzu korumak veya kolayca kilo vermek kalır.

Diyetisyen Eşliğinde Hazırlanan Menüler

Rafinera beslenme planları sağlıklı ve dengeli beslenme konsepti üzerine kuruludur. Günlük menüleriniz diyetisyenlerimiz gözetiminde, Dünya Sağlık Örgütü beslenme prensiplerine dayanılarak hazırlanır. Günlük almanız gereken kalori miktarları ve bu kalorinin öğün bazındaki yağ, protein ve karbonhidrat değerleri hesaplanır. Rafinera servisi "3 ana ve 2 atıştırmalık ara öğün" olmak üzere tüm gün boyunca tüketmeniz gereken toplam 5 öğün yemekten oluşmaktadır. Kilo verme ya da sağlıklı beslenerek formunuzu koruma hedefinize ulaşabilmeniz için 5 öğün içeren, tam günlük paketlerimizi önersek de; ihtiyaçınıza göre daha az sayıda öğün içeren paketlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Örnek Menüler

Rafinera'ya başladığınızda sizi nasıl tatların beklediğini merak ediyorsanız, örnek menülerimize göz atabilirsiniz.

1100 Kalori Paketi

Sabah
Ara Öğün-1
Öğlen
Ara Öğün-2
Akşam

1500 Kalori Paketi

Sabah
Ara Öğün-1
Öğlen
Ara Öğün-2
Akşam

1900 Kalori Paketi

Sabah
Ara Öğün-1
Öğlen
Ara Öğün-2
Akşam

Kalori Paketleri

Rafinera kilo vermek veya formunu korumak isteyenler için lezzet, sağlık ve kolaylık sunan bir beslenme planı servisidir. En doğru gıdaları, doğru miktar ve kombinasyonda tüketmenize yardımcı olan günlük 1100, 1500 ve 1900 kalori içeren paketlerimiz ile kilo verme veya form koruma hedeflerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile ya da web sitemiz üzerinden almanız gereken günlük kalori miktarını hesaplandıktan sonra kendinize en uygun alternatifi seçebilirsiniz.

Günlük Kalori İhtiyacınızı Hesaplayın

Mutfağımız

Rafinera mutfağında, yemeklerin yapımında kullandığımız ürünler günlük olarak tedarik edilir. Yemeklerimizde kullandığımız ürünlerin tazeliği gıda mühendislerimiz tarafından kontrol edilir, bağımsız bir gıda laboratuvarı tarafından denetlenir ve size taze olarak ulaşması için tüm işlemlerin yapıldığından emin olunur. Kullandığımız tüm ürünler, konusunda uzman kişilerden oluşan ekibimiz tarafından özel üreticilerden veya organik ürün tedarikçilerinden sağlık ve lezzet öğeleri ön planda tutularak özenle seçilir.

Titiz ve tecrübeli Rafinera mutfak ekibimiz, aldıkları eğitimler ve kişisel tecrübeleri sonunda yemek yemenin "lezzet ve haz"ın yanında, insanın hayatla olan ilişkisinde çok daha büyük bir yeri olduğunu, hem fiziksel hem ruhsal olarak daha kaliteli bir yaşamın doğru beslenmeden geçtiğini bir hayat felsefesi olarak benimsemiştir. Lezzetli ve sağlıklı öğünleriniz Rafinera endüstriyel mutfağında, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ve HACCP sisteminin tüm hijyen kurallarına uyularak hazırlanmaktadır.

Rafinera mutfağında üretilen tüm ürünler pişer pişmez “chiller”larımızda soğutulur ve soğuk alanlarımızda porsiyonlanıp, sizin için muhafaza edilir. Taşıma süresince soğuk zincir bozulmaz, böylece bakteri oluşum riskini engelleriz.

Isıtılması gereken tüm yemeklerinizi; FDA’nın önerisi doğrultusunda, mikrodalga fırın ısısına dayanıklı “poliproplen” ambalajlarda servis ederiz. Yemekleriniz "hot sealing" (sıcak kapama) yöntemi ile hijyenik koşullarda paketlenir ve dışarıdaki havayla temas etmez. Paketinizi ilk açan siz olursunuz. Ambajlama teknolojilerimiz sayesinde yemeklerinizi akma- dökülme, koku problemi olmadan yanınızda taşıyabilirsiniz.

Teslimat

Sizin temponuza ayak uydurmak bizim için çok önemli…

Rafinera paketinizi haftanın 6 günü (Pazar günleri hariç), istediğiniz adrese, 7:30-8:30, 8:30-9:30, 9:30-10:30 saat dilimlerinden seçtiğiniz bir tanesinde teslim ediyoruz. İş yerinize, arkadaşınızın adresine, hatta sabahları gittiğiniz spor merkezine bile teslim edebiliriz. Pazar günleri servis istemeniz durumunda, Cumartesi günleri size 2 günlük, aynı içerikten oluşan paketinizi teslim edebiliriz. Teslimatlarınız özel Rafinera kuryeleri tarafından Rafinera standartlarında gerçekleşir. Rafinera servisinden faydalanamayacağınızı düşündüğünüz günleri 2 iş günü öncesinden 16:30'a kadar web sitemizden veya müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile istediğiniz farklı bir güne erteleyebilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgeyi seçin ve teslimat durumunu kontrol edin

Hiç bir bölge seçimi yapmadınız.

Eğer bulunduğunuz il, ilçe veya mahalleye servisimiz yok ise buraya tıklayarak talep formumuzu doldurabilirsiniz! Bulunduğunuz bölgeye teslimatımız başladığında sizleri bilgilendirmekten keyif duyarız.

Tüketim

Bakteri oluşum riskini minimumda tutmak adına koruduğumuz soğuk zincirin bozulmaması için Rafinera mutfağından çıkan tüm ürünler soğuk olarak teslim edilir. Siz de paketlerinizi teslim aldıktan sonra tüketene kadar buzdolabında (+4ºC) saklamalısınız. Isıtılması gereken yemeklerimiz mikrodalgaya uyumlu kaplarda servis edilir, üzerindeki filmi çıkararak ya da delikler açarak, kabıyla beraber mikrodalgada ısıtabilirsiniz. Fırında ısıtmak için ise yemeklerinizi fırın ısısına dayanaklı bir kaba almalısınız. Yemeklerinizi tarihinde tüketemezseniz, buzdolabından çıkarmamak şartıyla ertesi gün de tüketebilirsiniz. Katkı maddesi kullanmadığımız için yemeklerimizin raf ömrü 2 gündür.

Sıkça Sorulan Sorular

2007’de kurulduğumuzda Türkiye’yi ilk defa kapıya teslim diyet yemek servisi ile tanıştırmıştık. O zamanlardan bugüne kadar aldığımız her soruyu bir kenara not ettik. Program alternatiflerinden öğün içeriklerine, kullanım koşullarından fiyatlar hakkında olanlara kadar en sık karşımıza çıkanları sizin için derledik. Eğer aklınızdaki sorunun cevabını burada bulamazsanız bize her zaman telefon veya e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz. Sorularınızı cevaplamaktan keyif duyarız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalite ve Üretim Belgelerimiz

Size en iyi hizmeti sunmak için çok çalışıyoruz. Bunun için tüm faaliyetlerimizi yasal mevzuat ve standartlara uygun, izinleri alınmış olarak gerçekleştiriyor ve bunu da sahip olduğumuz yasal belgeler ile taahhüt ediyoruz.